"להיות עם"- מי אנחנו

תכנית ‘להיות עם’ של חכמת ההזדקנות מגישה ליווי אישי לזקנים המרותקים לבתיהם, או המתקשים להגיע לתרגל עם קבוצות חכמת ההזדקנות מסיבות שונות. מתנדבי ‘להיות עם’ מעניקים לזקנים אלה ולקרוביהם, בביתם, ליווי ונוכחות הכוללים הקשבה, תרגול מדיטציה ברוח הדהרמה וקשר אישי.

ההזמנה היא להקשיב יחדיו בקשב חומל לכל העולה בעולמם הפנימי של הזקנים; לאפשר להם להיות עם הקשיים והחוויה שלהם כפי שהיא, ולהיות נוכחים איתם בזמן שהם חווים זאת.
חזון "להיות עם" הוא להביא את חכמת ההזדקנות אל הזקנים בביתם, לפתוח לב ולאפשר תנועה מן המוכר אל המסתורין הטמון בתהליך ההזדקנות.

האם נוכל לראות את ההזדקנות כמהות משחררת? אם איננו יכולים למנוע אותה, אולי אפשר לפגוש אותה ללא פחד, להתבונן בה ללא מורא, להכיר את הדברים כמות שהם, ולהיפתח אל המסתורין של הבלתי נודע. אולי נרשה לעצמנו לחיות על פי צו ליבנו. אולי נגלה שכל יום הוא הזדמנות חדשה לפתוח את הלב כדי לממש את התובנות שרכשנו במהלך חיינו.

תכנית ‘להיות עם’ כוללת מפגשים אישיים עם זקנים וקרוביהם בבתיהם, ומפגשי הכשרה והנחייה למתנדבים.

Image

בואו ללוות ולהקשיב

תוכנית הכשרת מלווים

בחודש אוקטובר 2023 נפתחה התוכנית הראשונה שלנו להכשרת מלווים מתנדבים.

מטרת התוכנית היא לתת כלים לאלו המעוניינים להקשיב בקשב חומל לכל העולה בעולמם הפנימי של הזקנים; לאפשר להם להיות עם הקשיים והחוויה שלהם כפי שהיא, ולהיות נוכחים איתם בזמן שהם חווים זאת.
חזון "להיות עם" הוא להביא את חכמת ההזדקנות אל הזקנים בביתם, לפתוח לב ולאפשר תנועה מן המוכר אל המסתורין הטמון בתהליך ההזדקנות.

למי מיועדת התוכנית?

מתנדבות ומתנדבים בעלי רקע תרגולי, שהדהרמה טבועה בהם, המעוניינים ללוות זקנים וקרוביהם במפגשים אישיים בבתיהם, ולהנגיש להם את חכמת הדהרמה.

מה כוללת ההכשרה?

הקורס כולל 5 מפגשי אונליין – זום, ומפגש פרונטלי בבית הסנגהה בתל אביב. כל מפגש יוקדש לנושא מעולמות ההזדקנות, הליווי והדהרמה. נדון בנושאים כמו: הקשבה חומלת, קשיים וגבולות בליווי, נוכחות ושיח על פרידה ועל מוות, תפיסת הזקנה ומאפייניה, שיתוף פעולה עם בני ובנות משפחה ויחסים בין דוריים.

לאחר ההכשרה, ישובצו המלווים למפגשי ליווי עם זקנים. מחזור ליווי כולל בדרך כלל 10 מפגשים.

Image

המנחות שלנו

הצוות המוביל של ארגון "חכמת ההזדקנות" מוביל ומעביר את הקורס: רחל שקדי, ד"ר ורדה גרין, דורית בן יהודה ונעמי גרשטיין, כולן מנחות מנוסות בתחומי הליווי, הזיקנה, הטיפול והדהרמה.

 

לקריאה נוספת על צוות המנחים שלנו

Image

לוח הזמנים של התוכנית

מועד חדש לפתיחת המחזור הבא יפורסם בהקדם.

לקבלת פרטים נוספים, נא ליצור קשר עם רכזת התוכנית דרך הטופס הזה.

 

Image

 

 

רוצים להצטרף לתוכנית?

 

*לאחר מילוי טופס ההרשמה תיצור איתך קשר אחת ממנחות הפרויקט לצורך שיחת היכרות ובדיקת התאמה  

 

Image

קוצרים ברינה- סדנה בהנחיית ד"ר רוני דוניץ

סדנה בנושא: התבוננות, העמקה ושיח על "התבונה של הגיל"

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו את כל העדכונים


    דילוג לתוכן