תל אביב - חכמת ההזדקנות

בימי שני
בין השעות: 16:00-18:00
מקום: בית הסנגהה רחוב עובדיה מברטנורה 21 תל-אביב

לפרטים נוספים: wisdomofaging@gmail.com

תנועת חכמת ההזדקנות מקימה קבוצות של תרגול מדיטציה, שיח וחקירה בנושאים הקשורים לתהליכי ההזדקנות ברוח הדהרמה (הרוח הבודהיסטית). קבוצות מסוג מיוחד זה נקראות בהינדית “סָנגָהה”.
אנחנו מאמינים באפשרות לחיות בזקנה מיטיבה ומודעת לעצמה ברוח הדהארמה. אנו מטפחים תודעה קשובה – מיינדפולנס – שמרכיביה הם תשומת לב, מיקוד וריכוז, נוכחות וקשב. לצד אלה חווים וויסות רגשי, מיתון תגובתיות והגבלת השיפוטיות.
קבוצת הסנגהה תיפגש מידי שבוע בימי שני .

בכל מפגש אנו מתרגלים מדיטציה, משוחחים בעקבות המדיטציה, דנים בנושאים אותם מעלים המשתתפים ומתמקדים בנושא מרכזי הנקבע מדי חודש.
המפגשים מונחים לסירוגין על ידי מנחים קבועים של חכמת ההזדקנות. אנו מאמינים שההנחיה המשלבת מספר מנחים תרחיב ותעמיק, את הלימוד ואת השיח.

מדוע דהרמה?
חכמת הדהרמה מאפשרת לנו להסכים לפגוש את אי המושלמות שלנו ואת השינויים המתרחשים בהזדקנות בלב פתוח. הדהארמה מאפשרת לחקור את הסבל ואי הנחת להבין את טיבו ומקורו כדי להיחלץ ממה שמיותר ולא הכרחי בעזרת תודעה קשובה . לצד זאת נלמד גם להסכים ולקבל את הסבל הבלתי נמנע הכרוך בזקנה וחולי.

הלימוד מאפשר לנו לאמן את התודעה, לצמצם שיפוטיות ותגובתיות ולאפשר מרחב בחירה גם כשכבר נדמה ש”בגיל הזה לא משתנים”. כל זה ע”י פיתוח של גישה פרו אקטיבית ביחס לעתיד –כיצד אני רוצה לחיות את שארית חיי ואיזה דברים ברצוני להשלים.

תורת הדהארמה מלמדת אותנו לעשות טוב בעולם בדרך של חכמה נדיבות וחמלה.

לפרטים נוספים: wisdomofaging@gmail.com

"להיות עם"- נפתחה ההרשמה לתכנית הכשרת המלווים המתנדבים החל מ-19.5.2024

חזון "להיות עם" הוא להביא את חכמת ההזדקנות אל הזקנים בביתם, לפתוח לב ולאפשר תנועה מן המוכר אל המסתורין הטמון בתהליך ההזדקנות

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו

וקבלו את כל העדכונים


    דילוג לתוכן